WABLGA Pennant Results 2018: Round 5

Round Five – Mandurah CC

Gold Division
WAGC (1) 2.5 sq Mandurah 2.5 R Edwards lost to T Dawson 3/2, R Riatti b L Tenni 3/1, J MacGregor b S Bloxsidge 3/2, K Hammer sq C Kowald, D Wood lost to D Lynch 4/3

The Vines 2.5 sq Royal Fremantle 2.5 A Williams lost to Rakimov 2/1, A Bell b G Roberts 2/1, K O’Meara b L Silverlock 2 up, J Wigham sq J Hudson, H Stockden lost to H Cross 1 up

Mt Lawley 2.5 sq Mosman Park 2.5 S Watkins lost to D Parsons 3/1, S Gobby b J Benney 5/3,  L Hando sq S Colson, J Bourke lost to E Broadley 5/4, J Stewart b J Bollands 3/2

Green Division
WAGC (2) 2.5 sq Lake Karrinyup 2.5 M Dowden lost to D Fripp 6/5, B Heavey b G Wynne 2/1, L Edwards sq W Naude, D Renfrey lost to S Klimczyk 1 up, H Egan b J Cawthray 3/1

Royal Perth 4 b Pinjarra 1 C Fast b S Dhu 2/1, A Prior b M Collins 2/1,
P Radunovich b S Brakespeare 7/5, R Eckert b S Vongyer 1 up, J Penter lost to L Sutton 3/2

Bunbury 3 b Gosnells 2 B Deeley b S Hofman 5/3, R Semple b C Hall 4/3,
D Wroth lost to V Lam 3/2, J Freeman b S Alexander 2/1, J Rodgers lost to J Cowan 5/3

WABLGA Pennant Results 2018: Round 4

Round Four – Pinjarra GC

Gold Division

The Vines 4 b WAGC (1) 1  A Williams b V Barker 1 up, K O’Meara b R Riatti 1 up, A Bell lost to K Hammer 2/1, J Wigham b J MacGregor 5/3, M Warener b M Dohnt 3/2

Royal Fremantle 5 b Mosman Park 0  B Rakimov b D Parsons 5/4, J Scott b J Benney 2/1, N Ward b S Colson 3/1, M Morrissey b A Adams 7/6, J Hudson b E Broadley 1 up

Mt Lawley 4 b Mandurah 1  A Coffey b L Wilde 4/3, S Watkins b L Tenni 5/4, J Ryan b T Dawson 2/1, J Bourke b C Kowald 6/4, S Sawyer lost to D Lynch 5/4

Green Division

Gosnells 3 b Lake Karrinyup 2  G Cheetham lost to D Fripp 1 up, C Hall b K Rennie 2/1, V Lam lost to G Wynne 1 up, J Cowan b S Spence 5/4, C Bain b S Kilmczyk 4/3

Royal Perth 3 b WAGC (2) 2   L Elliot b L Edwards 5/3, A Prior b B Heavey 3/2, R Eckert b A Oliver 3/2, S McEntee lost to D Renfrey 4/3, J Penter lost to H Egan 6/4

Bunbury 3.5 b Pinjarra 1.5   B Deeley sq S Dhu, R Semple b K Martin 5/4, D Wroth b S Ryan 5/3, T Power lost to S Vongyer 5/3, J Rodgers b L Sutton 3/1

WABLGA Pennant Results 2018: Round 3

Round Three – Gosnells GC

Gold Division

Royal Fremantle 4 b Mandurah 1  B Rakimov b L Wilde 1 up, J Scott b L Tenni 2/1, N Ward b T Dawson 3/2, L Silverlock lost to C Kowald 4/3, J Hudson b D Lynch 3/2

Mt Lawley 3.5 b WAGC (1) 1.5  A Coffey b V Barker 1 up, S Gobby b R Riatti 3/2, L Hando lost to J McGregor 2 up, J Bourke sq K Hammer, S Sawyer b M Dohnt 3/1

The Vines 4 b Mosman Park 1  A Williams lost to D Parsons 1 up, K O’Meara b J Benney 1 up, A Bell b A Adams 5/4, J Wigham b T Bishop 3/2, H Stockden b J Bollands 4/3

Green Division

WAGC (2) 4 b Bunbury 1  L Edwards b R Semple 1 up, B Heavey b W McCloy 1 up,  A Oliver lost to J Freeman 4/3, D Renfrey b D Wroth 8/7, H Egan b J Rodgers 3/1

Gosnells 3 b Pinjarra 2   S Hofman b S Dhu 4/3, G Cheetham b K Martin 2/1, V Lam b S Brakespeare 5/3, J Buck lost to S Ryan 1 up, C Bain lost to S Vongyer 2/1

Royal Perth 3 b Lake Karrinyup 2   L Elliot lost to K Rennie 2/1, C Fast lost to G Wynne 6/5, A Prior b W Naude 5/3, R Eckert b S Spence 5/3, J Penter b S Klimczyk 1 up

 

WABLGA Pennant Results 2018: Round 2

Round Two – Bunbury GC

Gold Division

Mandurah 3 b The Vines 2  K Robson lost to K O’Meara 4/2, L Wilde lost to A Williams 2/1, K Tenni b A Bell 2/1, T Dawson b H Stockden 3/2, D Lynch b M Warener 5/4

Mt Lawley 4 b Royal Fremantle 1  S Gobby b M Morrissey 2/1, L Hando b G Roberts 5/4, J Ryan b L Silverlock 3/1, J Bourke b J Hudson 1 up, J Stewart lost to H Cross 1 up

WAGC(1) 4.5 b Mosman Park 0.5  R Edwards sq D Parsons, V Barker b S Colson 6/4, R Riatti b J Benney 4/3, K Hammer b A Adams 1 up, M Dohnt b J Bollands 3/2

Green Division

Bunbury sq Lake Karrinyup  B Deeley lost to D Fripp 1 up, R Semple sq K Rennie, W McCloy b W Naude 2 up, T Power lost to S Klimczyk 7/6, J Rodgers b J Cawthay 1 up

Gosnells 3 b Royal Perth 2   G Cheetham lost to L Elliott 2/1, C Hall b P Radunovich 2/1, V Lam b L Scheiner 3/2, S Alexander b R Eckert 2 up, J Buck lost to J Penter 3/1

Pinjarra 4 b WAGC(2) 1   M Collins b M Dowden 3/2, K Martin lost to B Heavey 2/1, S Brakespeare b L Edwards 4/3, S Ryan b L Clohessy 2/1, S Vongyer b A Oliver 2 up

WABLGA Pennant Results 2018: Round 1

Round One – The Vines

Gold Division

The Vines 3  b Mt Lawley 2    K O’Meara lost to A Coffey 2 up, A Williams b S Watkins 3/1, A Bell b L Johnson 2/1, J Wigham b J Ryan 2/1, M Warener lost to S Sawyer 4/3

Mandurah  3  b  Mosman Park  2     K Robson b D Parsons 1 up, L Wilde lost to S Colson 1 up,  L Tenni b J Benney 1 up, T Dawson b E Broadley 5/3, C Kowald lost to J Bollands 1 up

WAGC (1) 4 b Royal Fremantle 1     V Barker b B Rakimov 4/3, R Edwards lost to N Ward 3/1, J MacGregor b M Morrissey 3/2, R Riatti b L Silverlock 1 up, M Doht b H Cross 2/1

Green Division

Bunbury 4 b Royal Perth 1      B Deeley sq L Elliot, J Freeman b C Fast 3/2,  T Power sq A Prior, J Rodgers b L Scheiner 3/1, M Myers b R Eckert 1 up

Gosnells 4 b WAGC (2) 1    S Hofman b M Dowden 2 up, G Cheetham lost to B Heavey 1 up, C Hall b L Edwards 3/2, J Buck b A Oliver 5/4, J Cowan b D Renfrey 4/3

LKCC 3 b Pinjarra 2    D Fripp lost to S Dhu 1 up, J O’Rourke b K Martin 3/2, G  Wynne b M Collins 1 up, W Naude b S Brakespeare 2 up, S Spence lost to S Vongyer 4/3